امروز:
آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:
نسخه موبایل اضافه به علاقمندی ها خوراک فید

معرفی کتاب: 
طوبای کربــلا

قسمت اول     قسمت دوم    

تبلیغات

نصایح دلنشین

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)

دانـلود نـوای نصـایح ارزشمنـد و دلنشیـن آیت الله مجتهدی (ره)

حجم: 1.65 MB زمان پخش : 00:07:05

دانلود از لینک مستقیم
دانلود از لینک کمکــی

این فایل صوتی با انتخاب نواهای پس زمینه هماهنگ با نصایح ایشان بسیار تأثیر گذار می باشد. پیشنهاد می کنیم حتماً این "تلنگر" را دانلود بفرمایید. التماس دعا

اطلاع رسانی


همایش هجوم خاموش


کسب اطلاعات بیشتر

اولین نشریه الکترونیکی ساوه
سانای 16 منتشر شد!از روزیکه شنیدم دربین ماهستی، به همه سلام میکنم! السلام علیک یااباصالح المهدی یاصاحب الزمان (عج) به وبگاه تلنگر خوش آمدید                                     ::. خوشا به حال زمان که صاحبش تویی..!! .::              اگر مقصد پرواز است.. قفس ویران بهتر! پرستویی که مقصد را در کوچ می بیند از ویرانی لانه اش نمی هراسد.
عشق چه زیباست اگر مهر تو باور باشد       صبر قشنگ است اگر دست تو یاور باشد
صد جمعه گذشت و عمر من پرپر گشت       کـاش این جمعـه دگـر جمعـه آخر بـاشد

نور آل محمد« صلی الله علیه»

جمعه 10 خرداد 1392 12:38 ب.ظ

نویسنده: تلنگر | موضوع : @totalCount
بازدید :  مرتبه

بسم رب المهدی«عج الله»

 

نور آل محمد« صلی الله علیه»

از القاب حضرت مهدی عج الله است . در روایات آمده است که در آیه ی شریفه "والله متم نوره" (۱) یعنی به ولایت قائم (ع) و به ظهور آن حضرت، و در آیه ی "و اشرقت الارض بنور ربها " (۲) مراد، روشن شدن زمین به نور آن حضرت است.

در یکی از زیارات جامعه نیز در اوصاف آن حضرت می خوانیم "نور الانوار الذی تشرق به الارض عما قلیل". روایت شده از جابربن عبدالله انصاری که گفت: در مسجد کوفه داخل شدم، در حالی که امیر المومنین (ع) با انگشتان مبارک خود می نوشت و تبسم می فرمود. گفتم: «یا امیر المومنین! چه چیز شما را به خنده آورده است»؟ فرمود: «عجب دارم از آن که این آیه را می خواند، ولی به حق، به آن معرفت ندارد». گفتم: کدام آیه؟ فرمود: "الله نور السموات والارض" تا آخر "مثل نوره کمشکوه"؛ «مشکوه» محمد (ص) است. «فیها مصباح» منم مصباح. «زجاجه الزجاجه» حسن و حسین (ع) هستند. «زیتونه» جعفر بن محمد (ع) است. «لا شرقیه » موسی بن جعفر (ع) است. «و لا غربیه» علی بن موسی الرضا(ع) است. «یکاد زیتها یضیء» محمد بن علی (ع) است. «لو لم تمسسه نار» علی بن محمد (ع) است. «نور علی نور» حسن بن علی (ع) است. و «یهدی الله لنوره من یشاء» قائم مهدی (ع) است. (۳)

در پاره ای از اخبار معراج آمده است که نور آن حضرت، در عالم اظله، میان انوار ائمه (ع) مانند ستاره ای درخشان بود در بین سایر کواکب. (۴)

۱)سوره صف۸
۲)سوره زمر،۶۹
۳)نجم الثاقب،باب دوم
۴)همان 
                                                                                   موعود نامه: ص ۷۴۲

 

  

تبلیغات

تبلیغات

http://acc.aftab.cc/img/savehsara_ads.png