امروز:
آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:
نسخه موبایل اضافه به علاقمندی ها خوراک فید

معرفی کتاب: 
طوبای کربــلا

قسمت اول     قسمت دوم    

تبلیغات

نصایح دلنشین

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)

دانـلود نـوای نصـایح ارزشمنـد و دلنشیـن آیت الله مجتهدی (ره)

حجم: 1.65 MB زمان پخش : 00:07:05

دانلود از لینک مستقیم
دانلود از لینک کمکــی

این فایل صوتی با انتخاب نواهای پس زمینه هماهنگ با نصایح ایشان بسیار تأثیر گذار می باشد. پیشنهاد می کنیم حتماً این "تلنگر" را دانلود بفرمایید. التماس دعا

اطلاع رسانی


همایش هجوم خاموش


کسب اطلاعات بیشتر

اولین نشریه الکترونیکی ساوه
سانای 16 منتشر شد!از روزیکه شنیدم دربین ماهستی، به همه سلام میکنم! السلام علیک یااباصالح المهدی یاصاحب الزمان (عج) به وبگاه تلنگر خوش آمدید                                     ::. خوشا به حال زمان که صاحبش تویی..!! .::              اگر مقصد پرواز است.. قفس ویران بهتر! پرستویی که مقصد را در کوچ می بیند از ویرانی لانه اش نمی هراسد.
عشق چه زیباست اگر مهر تو باور باشد       صبر قشنگ است اگر دست تو یاور باشد
صد جمعه گذشت و عمر من پرپر گشت       کـاش این جمعـه دگـر جمعـه آخر بـاشد

جنگ نرم در قرآن

                   چکیده

جنگ واژه ناخوشایندی است که اشکال مختلفی دارد . گاهی در اسلحه و حمله ی نظامی است و گاهی حمله به روح و روان انسان هاست. «در جنگ روانی و آنچه که امروز به او جنگ نرم گفته می شود در دنیا، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی می آید که آنها را منهدم کند به سراغ ایمان ها، معرفت ها، عزم ها و پایه ها و ارکان اساسی یک نظام و یک کشور؛ دشمن به سراغ این ها می آید که این ها را منهدم کند و نقاط قوت را در تبلیغات خود به نقاط ضعف تبدیل کند؛ فرصت های یک نظام را به تهدید تبدیل کند». (مقام معظم رهبری (مدظله العالی) 2/7/88)   جنگ نرم جنگی است که عمری به بلندای تاریخ بشریت استمرار داشته است و هر گاه که امتی به رهبری مردی توحیدی  قد علم کرده اند، در مقابله با آن سپاه شیاطین به راه افتاده اند و هر قدر امت توحیدی موفق تر بوده اند تهاجم آن ها شدید تر شده است. جنگ منازعه ای است استراتژیک که ناظر بر بقای در آینده است. بر این اساس، دسته بندی هر منازعه با توجه به عاملان اصلی، وسعت میدان منازعه، عمق میدان، نوع تجهیزات، برد سلاح و میزان نیروی درگیر در هر یک از چهار سطح اشاره شده توصیف می شود. جنگ نرم انواع مختلفی دارد از آن جمله می توان تهاجم فرهنگی را که یکی از اشکال جنگ نرم است  نام برد. در این مقاله سعی براین شده است تا جنگ نرم را از دیدگاه تهاجم فرهنگی از منظر قرآن کریم در مورد تهاجم و توطئه دشمنان، تهاجم عقاید و افکار، پیشگیری از تهاجم، مصادیق و محتوا، زمینه های پذیرش درمان و مقابله، مورد پژوهش قرار دهیم.    

                                                                                                                                                                                              

      

واژگان کلیدی

جنگ نرم،تهاجم فرهنگی،تهاجم عقاید ، تهاجم افکار، پیشگیری ، مقابله 

 

دانلود نسخه کامل مقاله  


 

تبلیغات

تبلیغات

http://acc.aftab.cc/img/savehsara_ads.png