امروز:
آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:
نسخه موبایل اضافه به علاقمندی ها خوراک فید

معرفی کتاب: 
طوبای کربــلا

قسمت اول     قسمت دوم    

تبلیغات

نصایح دلنشین

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)

دانـلود نـوای نصـایح ارزشمنـد و دلنشیـن آیت الله مجتهدی (ره)

حجم: 1.65 MB زمان پخش : 00:07:05

دانلود از لینک مستقیم
دانلود از لینک کمکــی

این فایل صوتی با انتخاب نواهای پس زمینه هماهنگ با نصایح ایشان بسیار تأثیر گذار می باشد. پیشنهاد می کنیم حتماً این "تلنگر" را دانلود بفرمایید. التماس دعا

اطلاع رسانی


همایش هجوم خاموش


کسب اطلاعات بیشتر

اولین نشریه الکترونیکی ساوه
سانای 16 منتشر شد!از روزیکه شنیدم دربین ماهستی، به همه سلام میکنم! السلام علیک یااباصالح المهدی یاصاحب الزمان (عج) به وبگاه تلنگر خوش آمدید                                     ::. خوشا به حال زمان که صاحبش تویی..!! .::              اگر مقصد پرواز است.. قفس ویران بهتر! پرستویی که مقصد را در کوچ می بیند از ویرانی لانه اش نمی هراسد.
عشق چه زیباست اگر مهر تو باور باشد       صبر قشنگ است اگر دست تو یاور باشد
صد جمعه گذشت و عمر من پرپر گشت       کـاش این جمعـه دگـر جمعـه آخر بـاشد

موعود

جمعه 3 خرداد 1392 03:49 ق.ظ

نویسنده: تلنگر | موضوع : @totalCount
بازدید :  مرتبه

بسم رب المهدی«عج الله»

 
 
 
 

موعود

موعود یکی از لقب های معروف حضرت مهدی (عج الله)است . این لقب از آن جهت به آن حضرت داده شده است که نوید ظهور او توسط انبیای الهی به تمام امت ها رسیده است و در نتیجه آن عقیده به ظهور یک منجی بزرگ الهی در آخر الزمان که جهانیان را از یوغ ستم و بیداد رهایی خواهد بخشید ،به عنوان یک اعتقاد عمومی و همگانی مطرح است. به گونه ای که امروزه هیچ مذهب و آیینی را نمی توان یافت که معتقد به ظهور منجی بزرگ جهانی از جمله آموزه های اصلی و پایه های اعتقادی آن نباشد. به علاوه علیرغم وقوع تحریف در متون کتاب های دینی ادیان گذشته، در بخش های زیادی از آن ها به نمونه هایی از این نویدها بر می خوریم. به عنوان مثال در زبور حضرت داوود علیه السلام که تحت عنوان مزامیر در لابلای عهد عتیق آمده است در حداقل سی و پنج مورد، نویدهایی درباره ظهور موعود جهانی به چشم می خورد. 

 همین طور در عهد عتیق (تورات) در کتاب های اشعیای نبی در فصل ۱ و ۴۵ و زکریای نبی فصل 14 و صفینای نبی فصل ۳ و سلیمان نبی فصل ۲ ، حزقیل نبی فصل ۲۱ و.... در این باره مطالب زیادی آمده است. در اناجیل اربعه به این موضوع بیش از سایر منابع دینی سابق پرداخته شده است. در قاموس کتاب مقدس «مسترهاکس» تصریح دارد که در انجیل و ملحقات آن (عهد جدید) کلمه پسر انسان بیش از هفتصد بار تکرار شده است که تنها سی مورد آن با حضرت عیسی علیه السلام قابل تطبیق است و حدوود پنجاه مورد دیگر از نجات دهنده موعودی سخن می گوید که در آخرالزمان ظهور خواهد کرد و حضرت عیسی علیه السلام نیز با او خواهد آمد، تا او را یاری نماید.

به همین ترتیب در کتاب های مقدس سایر آیین ها، نظیر زردشتیان، هندوها، بودائیان و .... که رهبران آنها خود را پیامبر آسمانی معرفی می کرده اند ، مباحث زیادی در زمینه منجی موعود جهانی بیان شده است. مجموعه این گونه مطالب به وضوح، اصیل و جهانی بودن اعتقاد به ظهور یک موعود بزرگ را به اثبات می رساند. گذشته از این در چند مورد، برخی از وعده های مهم موجود در آیات قرآنی به قیام امام زمان علیه السلام تطبیق شده است که از جمله آن هاست : آیه 55 سوره نور ، آیه 22 و 23 سوره ذاریات ، از امام سجاد علیه السلام روایت شده است که این آیات به مسئله قیام مهدی علیه السلام که از خاندان پیامبران است، اشاره دارد.(۱)

در زیارت معروف حضرت مهدی علیه السلام که مرحوم سید بن طاووس آن را نقل می کنند ،از آن حضرت در یک مورد با تعبیر موعود امت ها یاد شده است:«السلام علی المهدی الذی وعدالله عزوجل به الامم ان یجمع به الکلم ویلم به الشعث ویملا به الارض قسطا وعدلا ویمکن له وینجربه وعدالمومنین(»

درود بر آن مهدی که خداوند عزوجل وعده ظهور او را به امت ها داده است که به وسیله او وحدت و یکپارچگی را جایگزین پراکندگی و تفرقه نموده و وعده هایی که به مومنان داده شده است به دست او عملی خواهد شد ... بنابراین چون امام مهدی علیه السلام همان خلیفه الهی است که وعده ظهور حکومت عادلانه او توسط تمام سفیران آسمانی به افراد تمام جوامع بشری داده است، ایشان را به عنوان «موعود» می خوانند و همه امت ها علیرغم اختلاف نظری که در بیان مشخصات و اوصاف او دارند، ایشان را به عنوان موعود بزرگ الهی می شناسند، همو که پس از ظهور، همه انسان ها را به سعادت واقعی که همواره در آرزوی آن به سر می برده اند، رهنمون خواهد شد و به ظلم و بی عدالتی پایان خواهد بخشید.(۳)

غیبه طوسی،ص۱۱۰

۲) مفاتیح الجنان، زیارت صاحب الامر

۳) نشریه موعود،شماره۲۹، ص۶۰

موعود نامه: ص    ۷۰۶
 

تبلیغات

تبلیغات

http://acc.aftab.cc/img/savehsara_ads.png